W pewnym wieku należy już zwracać uwagę na to, jakie ćwiczenia wykonujemy – Zestaw ćwiczeń dla kobiet po 40stce.

Jeśli jesteś Kobietą po czterdziestce, ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Proponujemy skuteczną metodę ćwiczeń gimnastycznych dających rewelacyjne efekty. Aby wzmocnić swoje mięśnie, ćwicz koniecznie regularnie, raz w tygodniu.

Warto wiedzieć, że trening dla starszych osób znacznie różni się od tego dla młodych. Po 40, gdy zaczyna się menopauza, w ciele kobiety dzieją się zmiany, których nie należy lekceważyć. Zmienia się m.in gospodarka hormonalna i metabolizm, zwiększa się też tendencja do tycia.

Dlatego tak ważny jest wtedy ruch, uprawianie sportu i dbałość o zdrowie. Dzięki temu organizm będzie lepiej funkcjonował, poprawi się też samopoczucie i zadowolenie z siebie. Poza tym zwiększy się poziom wydzielanych endorfin wprawiających w dobry nastrój.

Bieganie po 40

Ostatnio ogromną popularnością cieszy się ta dziedzina sportu. Nie nadaje się ona jednak dla każdego. Osoby cierpiące na otyłość powinny jej unikać, ze względu na nadmierne obciążenie stawów, zwłaszcza zagrożone są przy tym kolana, których ból może się utrzymywać przez dłuższy czas. Ponadto, po czterdziestce kości gorzej przyswajają wapń. Mogą przez to stać się bardziej kruche i łamliwe.

Jaka aktywność fizyczna jest wskazana zamiast biegania?

Poniżej znajdziesz listę pięciu ćwiczeń skierowanych do kobiet po czterdziestce chcący zadbać o swoje ciało i funkcjonowanie całego organizmu. Zacznij je ćwiczyć systematycznie od dziś, a wkrótce zauważysz pierwsze efekty.

Ćwiczenie nr 1

Jest ono korzystne zarówno dla mięśni brzucha, kręgosłupa jak i całych pleców. Wykonasz je na brzuchu, leżąc twarzą do ziemi. Potem na wyprostowanych rękach unieś górną część ciała i pozostań w tej pozycji przez mniej więcej pięć sekund. Ćwiczenie to powtórz trzydzieści razy w ramach jednej serii. Pozwoli ono na odpowiednie rozciągnięcie mięśni brzucha i napięcie pleców.

Ćwiczenie nr 2

W tej aktywności cały wysiłek nakierowany jest na pracę ud, pośladków i brzucha. Połóż się na brzuchu, na podłożu. Oprzyj się na uniesionych, zgiętych przedramionach i unieś prawą nogę, zgiętą w kolanie pod kątem 90 stopni. Wytrwaj tak przez pięć sekund. W ten sposób powtórz uniesienia na każdą nogę piętnaście razy.

Ćwiczenie nr 3

Działa szczególnie na brzuch i kręgosłup. Tym razem połóż się na plecach, oczywiście na odpowiednim podłożu. Wyprostuj nogi, unieś je i wytrzymaj tak przez około dziesięć sekund. Seria składa się z trzydziestu powtórzeń tego ćwiczenia. Pozwala ona dostrzec pozytywne skutki tego działania.

Ćwiczenie  nr 4

Ta aktywność wspomaga kolana i przynosi im ulgę. Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Potem przyciągnij je do siebie, obejmij ramionami i przytul ściśle dociągając do klatki piersiowej i przytrzymaj. W tej pozycji wytrzymaj przez kilka sekund.

Możesz też wykonać to ćwiczenie na stojąco. Przyciągaj  do klatki piersiowej na zmianę zgiętą w kolanie,raz jedną nogę, raz drugą. Pamiętaj o właściwej postawie, aby plecy trzymać prosto.

Istnieje jeszcze trzecia możliwość tego ćwiczenia. Usiądź np. na krześle i przyciągaj do siebie nogi naprzemiennie.

Ćwiczenie nr 5

Nakierowane jest szczególnie na kręgosłup. Na prostych rękach, nakierowanych pod barkami, podeprzyj się na podłożu. Z kolei nogi wysuwaj do tyłu na zmianę, w tym samym czasie wyciągaj do przodu rękę z przeciwnej strony – z prawą nogą, lewa ręka i odwrotnie. Wykonaj kilka tych ćwiczeń w ramach jednej serii.

Wykonując te ćwiczenia, działaj wytrwale, a sama zobaczysz, że poczujesz się znacznie lepiej i przybędzie Ci sił oraz poprawi się Twoje zdrowie.

error: Treść zabezpieczona !!