Cichy udar – jest niebezpieczny dla zdrowia. Nie bagatelizuj tych 10 objawów.

Jeśli niepokoi Cię któryś z tych dziesięciu objawów „cichego udaru” mózgu nie zwlekaj i miej na uwadze konsekwencje, jakie mogą wiązać się z uznaniem ważnych symptomów za błahe. 

Udar mózgu dotyczy nie tylko osób w podeszłym wieku, ale również i osoby młodsze. Tak naprawdę, udar może wystąpić niezależnie od wieku.

Przygotowaliśmy opis symptomów, które pomogą Ci szybko rozpoznać udar mózgu:

Niezrozumiałe mówienie (tak zwany bełkot) oraz trudności z rozumieniem mowy.

Pojawia się niemoc w wymowie i swobodnym tworzeniu słów oraz brak kontroli nad mową

Ból głowy występujący nagle oraz skołowanie i silne zawroty głowy.

Taka postać rzeczy ma się szczególnie u kobiet około 40-go roku życia. Jest to jeden z symptomów, oznaczających, że należy jak najszybciej zgłosić się o pomoc lekarską

Utracenie balansu ciała oraz nagła trudność w poruszaniu się.

Strata równowagi oraz ogólne zwiotczenie ciała oraz drętwienie kończyn może być również wskaźnikiem udaru. Nierzadko zdarza się, że osoby z podejrzeniem udaru doznają częściowego paraliżu.

Aby zrobić test ułóż dłoń wzdłuż twarzy z palcami uniesionymi ku górze i pozostaw ręce w tej pozycji przez dziesięć sekund. W momencie, gdy ręka opadnie jest to znak, że mięśnie słabną

Jednostronny ból bądź paraliż części twarzy lub kończyn.

Jest to jeden z podstawowych, niepokojących oznak udaru mózgu

Silna migrena, występująca według statystyk znacznie częściej w grupie kobiet

Nagłe zmęczenie a nawet omdlenie. Ogólna niezborność 

Czkawka – udar mózgu wpływa na dostarczenie tlenu do mózgu i może objawiać się czkawką

Zaburzenia ze strony układu oddechowego.

Próba złapania oddechu u osób z podejrzeniem udaru jest znacznie utrudniona. W konsekwencji braku tlenu pojawia się niemiarowe bicie serca

Biorąc pod uwagę to, jak duży wpływ na życie ma przejście przez udar należy pamiętać o tym, że szybka reakcja może uratować życie oraz znacznie wpłynąć na zapobieganie utraty sprawności fizycznej.

Ważnym czynnikiem jest to, aby działać profilaktycznie, gdyż łatwiej jest zapobiegać wielu schorzeniom aniżeli je leczyć.

W przypadku udaru mózgu, jeśli jesteś osobą w grupie ryzyka, pamiętaj, aby unikać środków, które mogą przyczyniać się do wystąpienia tej nierzadkiej przypadłości, jakimi są papierosy czy unikanie spożywania alkoholu. Kobiety, które są szczególnie narażone powinny również rozważyć stosowanie doustnych tabletek antykoncepcyjnych, mającymi wpływ na wystąpienie udaru.

Ogromne znaczenie ma również to, jaki styl życia prowadzisz.

Czy jesteś osobą aktywną fizycznie, czy uprawiasz liczne sporty wpływające na Twoją kondycję oraz czy dbasz o dietę i zdrowo się odżywiasz.

error: Treść zabezpieczona !!