Jak leczyć ból lędźwi i dlaczego boli dolna część pleców. Jak złagodzić ból.. Instrukcje.

Jak zmniejszyć ból dolnej części pleców. Są to sprawdzone sposoby na zmniejszenie bólu.

Wiele osób cierpi z powodu bólu pleców. Może to prowadzić do utraty satysfakcji z naszego życia. Może to utrudniać normalne funkcjonowanie, co może negatywnie wpływać na samopoczucie. Przyjrzymy się bliżej przyczynom bólu niskich pleców i zaproponujemy kilka wskazówek, jak go leczyć.

1. Napięte mięśnie

Po przebywaniu w statycznej pozycji przez dłuższy czas, mięśnie mogą ulec napięciu. Możesz po prostu siedzieć przez dłuższy czas, a potem nagle pochylić się do przodu, aby po coś sięgnąć. Gdy poczujesz dyskomfort, trudno będzie Ci utrzymać pozycję pionową. Ból zacznie się rozprzestrzeniać do talii, w dół do ud, a ostatecznie do kolan i stóp.

2. Gdy dysk wystaje – Przepuklina kręgosłupa.

Płyn znajduje się w krążkach między kręgami (dyskach). Amortyzują one kręgi, które znajdują się blisko siebie. Dyski działają w taki sam sposób jak sprężyny, aby zredukować wstrząsy spowodowane naszymi ruchami.

Czasami nagły, niespodziewany lub błędny ruch może spowodować zsunięcie się dysku (wystarczy podniesienie ciężkiego przedmiotu, przebywanie w nieprawidłowej pozycji). Może to spowodować silny ból, skurcze, a nawet wybrzuszenie. Dotyczy to zwłaszcza osób uprawiających sport.

3. Długotrwałe przeciążenie

Przewlekły wysiłek i długotrwałe stanie w pozycji bez oparcia może prowadzić do przewlekłego napięcia i przeciążenia kręgosłupa. To z kolei będzie powodować takie objawy jak nie dający się opanować i uporczywy ból.

Zapalenie może być spowodowane przez powtarzające się ruchy, przeciążenie którejś ze stron ciała i ciągły ruch. Konsekwencje mogą być poważne, prowadząc do ograniczenia mobilności, spadku sprawności fizycznej, a nawet ograniczenia możliwości swobodnego poruszania się. W żadnym wypadku nie należy ignorować ani bagatelizować sygnałów, które mogą świadczyć o przyszłych problemach.

Czy masz jakieś sugestie?

Poprawa jakości życia, złagodzenie bólu i przywrócenie dobrego samopoczucia jest możliwe. Przestrzegaj tych prostych zasad, a zobaczysz natychmiastowe rezultaty. Są to działania, które zalecamy:

  • Nauka i podejmowanie wysiłków w celu utrzymania dobrej postawy ciała jest ważne.
  • Stosowanie taśm i plastrów do utrzymania wyspecjalizowanych mięśni;
  • Masaże – jeśli możesz, na co dzień.
  • Pływanie, rozciąganie i joga to wszystko dobre opcje.

4. Kiedy choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka stawów

Jest oczywiste, że na nasze ciała i systemy negatywnie wpływają postępujące lata. Organy i struktury stają się słabsze, ulegają pogorszeniu i zwyrodnieniu. Więzadła, stawy i krążki międzykręgowe, tkanka chrzęstna, mięśnie i tkanki chrzęstne – wszystkie stają się mniej elastyczne i bardziej sztywne. Zjawisko to znane jest również jako osteoartroza lub zwyrodnienie stawów.

Co możemy z tym zrobić?

Najlepszą i najskuteczniejszą profilaktyką jest aktywność fizyczna. Słaba mobilność, siedzący tryb życia i praca, która kładzie duży nacisk na ciało i zmniejsza elastyczność stawów, to wiodące przyczyny sztywności stawów i utraty mięśni. Ważne jest, aby:

  • Jeść zdrową dietę i spożywać żywność przeciwzapalną.
  • Twój organizm powinien dostawać kwas tłuszczowy omega 3, a najlepiej robić to z każdym posiłkiem.
  • Chodzić na codzienne spacery i przynajmniej wykonywać proste ćwiczenia.
  • Rozciąganie się nie tylko codziennie rano, ale także kilka razy w tygodniu po wykonaniu ćwiczeń obciążających mięśnie pomoże utrzymać zdrowy kręgosłup i całe ciało w formie na dłużej.
  • Powinieneś zapewnić sobie odpowiednią ilość witaminy D i suplementów pierwiastków śladowych, zwłaszcza magnezu.
  • Porozmawiaj ze swoim lekarzem o przyjmowaniu suplementów, które mogą wspierać Twoje zdrowie i funkcjonowanie.
error: Treść zabezpieczona !!