Mieszanka, z której korzysta mój dziadek – każdy, kto zmaga się z problemami wątrobowymi musi ją poznać.
Ta stara receptura, którą za chwilę się z Wami podzielę, wspomaga wątrobę i przywraca jej uszkodzone funkcje. Szczególnie poleca się ją tym, którzy zmagają się z problemami z pracą tego organu, zażywają silne leki i mają różnorodne problemy zdrowotne.
W sklepie półki uginają się pod szeregiem suplementów i herbatek na wspomaganie wątroby. Nie musisz jednak iść do apteki, żeby zdobyć odpowiednie wsparcie dla chorej wątroby. Samemu wykorzystaj dobrodziejstwo natury i przygotuj trzyskładnikowy wywar, który zdziała cuda. Pamiętaj jednak, że jeśli cierpisz na poważne dolegliwości, powinieneś skonsultować swój stan z lekarzem i oddać się w ręce specjalistów. Ta receptura nie wyleczy Cię z bardzo poważnych stanów.
Napój, który poprawi stan wątroby już w siedem dni
Czego potrzebujesz?
- 2 szklanki wody,
- szklanka posiekanych buraków,
- sok z jednej cytryny,
- 1/3 szklanki rodzynek.
Sposób przygotowania:
Do rondelka wlej wodę i zagotuj. Kiedy zacznie wrzeć, dodaj do środka buraki oraz rodzynki. Gdy całość się zagotuje, wyłącz płomień i odstaw na 45-60 minut. Nie zapomnij najpierw nałożyć przykrywki! Schłodzoną mieszankę przelej do blendera, tak samo jak wyciśnięty sok z cytryny. Dokładnie zblenduj i upewnij się, że powstała masa jest gładka. Jeśli chcesz, odsącz ją przez gazę, by była jednolita.
Twój skuteczny i naturalny napój jest już gotowy. Warto spożywać go dwa razy dziennie: po 150 ml rano (na czczo) i przed obiadem. Najlepiej jest stosować środek od 7 do 10 dni, a następnie przeprowadzić dwutygodniową przerwę. W razie potrzeby, po tym czasie można przeprowadzić kurację ponownie.
Normuje ciśnienie, walczy z anemią, pomaga przechodzenie menopauzy
Jedną szklankę soku z buraków ze szklanką miodu, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Uzyskana mieszanka jest ceniona szczególnie przez pacjentów z nadciśnieniem. 1 łyżeczkę napoju należy stosować przed posiłkiem, aby ciśnienie się unormowało.
Sok jest również polecany osobom zmagającym się z anemią. W tym przypadku jedną szklankę soku jabłkowego połącz z trzema łyżkami soku z buraków. Zaleca się spożywanie takiego napoju codziennie na pół godziny przed posiłkiem.
Świeży sok z buraków jest również doskonały dla pań przechodzących przez okres menopauzy i doświadczających problemy z miesiączkowaniem. Wystarczy rozcieńczyć go wodą w proporcjach 1:1. Należy przyjmować jedną łyżeczkę przed spożyciem posiłku.
Pozostałe korzyści dla zdrowia
Sok z buraka jest wciąż niedoceniany. Tymczasem może on nam przynieść ogromne korzyści zdrowotne. Poprawia wzrok i wspiera zmęczone oczy, może nawet łagodzić bóle głowy wywołane zmęczeniem wzroku. Obniża ciśnienie, wspiera wątrobę, przeciwdziała miażdżycy, pomaga w alergiach i zwalcza grzybicę.
Regularne sięganie po buraki poleca się szczególnie osobom z nadciśnieniem. Wpływają one korzystnie na pracę serca i wspierają naczynia krwionośne – wzmacniają ściany tętnic i naczyń krwionośnych i poprawiają ich drożność. Zwiększają także wydzielanie hemoglobiny.
Sok z buraków jest także środkiem poprawiającym nasze samopoczucie. Przeprowadzone badania wykazały, że taki napój zwalcza obniżone samopoczucie, wspiera koncentrację i eliminuje bezsenność powiązaną z wysokim poziomem stresu. Poprawia przy tym odporność organizmu i oczyszcza go z toksyn.
Warto również pamiętać o szczególnym działaniu przeciwnowotworowym takiego napitku. Można stosować go jako środek profilaktyczny, a także dodatek do leczenia, który wspiera organizm w procesie chemioterapii i przyspiesza powrót do pełni sił.
Polecane jest picie szklanki buraczanego soku przynajmniej dwa razy na tydzień. W taki sposób można zadbać o swój układ trawienia i podtrzymać odpowiednie funkcjonowanie woreczka żółciowego. Dzięki tak regularnemu sięganiu po sok zauważa się również lepszy stan paznokci, skóry oraz włosów, dzięki wysokiej zawartości wielu pierwiastków.