Domowa maść zrobiona według przepisu babci jest skuteczniejsza niż drogie leki.
O takich dobrociach jak oliwa z oliwek czy olej roślinny dawniej można było tylko pomarzyć. Znała je tylko garstka ludzi.
Nasi dziadkowie i pradziadkowie znali inny rodzaj tłuszczu. Nazywano go smalcem. To był smalec. Ważne jest, aby spożywać go w zdrowych, racjonalnych ilościach, aby nie szkodził.
Który jest lepszy, smalec czy olej?
Ponieważ smalec jest tłuszczem zwierzęcym, a nie roślinnym, takim jak olej czy masło, ma wyższy punkt dymienia. Oznacza to, że nie spala się tak szybko.
Nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, tak jak inne tłuszcze. Smalec jest znany ze swoich właściwości leczniczych, z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę. Wnika w skórę lepiej niż drogie kremy i dlatego jest naturalnym doznaniem.
Nie trzeba go jeść, aby się wyleczyć.
Smalec jest konserwowany przez zawarte w nim kwasy, a zawarte w nim składniki aktywne przenikają do najgłębszych warstw skóry. W zależności od ziół i innych składników, które dodajemy do masła, można leczyć różne dolegliwości.
Smalcem zmieszanym z innymi składnikami można wyleczyć wiele rzeczy. Świetnie nadaje się do leczenia blizn, żylaków i innych stanów zapalnych. Jeśli połączymy go z kolagenem, otrzymamy fantastyczny krem przeciwzmarszczkowy.
Czy cierpisz na zapalenie oskrzeli lub inne problemy z układem oddechowym?
Użyj tłuczka do mięsa, aby rozbić liść kapusty. Posmaruj skórę smalcem, a następnie połóż na niej liść. Czy cierpisz na ból w klatce piersiowej i gorączkę z powodu zapalenia oskrzeli lub smalcu? Wymieszaj smalec z odrobiną koniaku lub brandy, a następnie natrzyj nim klatkę piersiową. Podobnie jak w poprzednim przykładzie, połóż liść kapusty na smalcu i przykryj go ręcznikiem lub ściereczką.
Bolą Cię kolana i stawy?
Smalec jest również dobrym rozwiązaniem. Możesz także dodać do niego kwiaty nagietka. Zrób maść, dodając do niej pół kilograma smalcu i kilka kwiatów nagietka. Po rozpuszczeniu „wywaru” należy pozostawić go na ogniu przez około 5 minut. Następnie należy pozostawić go do ostygnięcia na 24 godziny.
Po upływie 24 godzin ponownie podgrzać mieszaninę i odstawić do ostygnięcia. Proces ten należy powtórzyć trzykrotnie. Co się stało z trzema dniami? Fantastycznie. Mieszankę należy przecedzić przez gazę, a następnie przelać do pojemników. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Teraz maść może być używana.
Innym rozwiązaniem jest stosowanie maści do leczenia problemów skórnych.
Wymieszaj 250 g w rondelku i dodaj 2 filiżanki kwiatów rumianku. Postaw całą mieszankę na ogniu i gotuj przez co najmniej godzinę. Mieszankę należy pozostawić na ogniu przez 24 godziny. Podgrzać mieszankę jak poprzednio, a następnie przelać ją do mniejszych pojemników. Przechowywać w chłodnym miejscu.
Do podgrzanego oleju można również dodać rumianek, a także liść laurowy lub łupiny cebuli, w zależności od upodobań.
Dlaczego smalec był tak chętnie stosowany przez nasze babcie na różne dolegliwości? To bardzo proste.
- Wystarczy posmarować smalcem klatkę piersiową, gdy mamy ataki astmy lub kaszel.
- Po urazach lub operacjach można leczyć otarcia.
- Można go stosować do leczenia drobnych urazów lub siniaków, a także żylaków.
- Łagodzi bóle stawów i mięśni.
- Dezynfekuje.