Warte Zapamiętania: Codziennie Nawyki, które Pomogą Ochronić Cię Przed Problemami Zdrowotnymi.

Ból to najczęstszy powód konsultacji z lekarzem.

Wynikiem tego fizycznego bólu jest nasz szybki styl życia bądź siedzący tryb życia. Przestrzegając kilki bardzo prostych nawyków można zapobiec tym bólom, ale należy je stosować, w życiu codziennym. W tym artykule dowiesz się więcej o ich przestrzeganiu.

BÓL GŁOWY 

Unikaj patrzenia na monitor przez długi czas. Odczucie zmęczenia oczu bardzo często może powodować bóle głowy. Jeśli wytężasz oczy przez dłuższy czas, w końcu będą zmęczone i zaczną boleć. Istnieje możliwość tego uniknięcia przy pomocy łatwej metody 20-20-20. Oznacza ona to, że co 20 minut patrzysz bezpośrednio na obiekt oddalony od ciebie o około 20 stóp i możesz patrzeć na niego przez około 20 sekund.

Unikaj promieni słonecznych na dłuższą chwilę. Narażenie się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas może spowodować rozszerzenie się naczyń krwionośnych w mózgu i wzrost temperatury ciała, co prowadzi do uciążliwego bólu.

Blask promieni słońca może również podrażnić oczy, co prowadzi do bólu głowy. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest założenie kapelusza i okularów przeciwsłonecznych, gdy już planujesz przebywać przez dłuższy czas na słońcu, tak ochronisz się przed możliwymi bólami głowy.

Gorący prysznic. Ciepły prysznic pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni i może złagodzić bóle głowy. Podobnym efektem może być zastosowanie podgrzewanej poduszki, która również pomoże złagodzić ból i rozluźnić mięśnie.

Zmniejsz kofeinę. W niewielkich ilościach kofeina pomoże nam złagodzić bóle głowy i dlatego jest stosowana w niektórych lekach na bóle głowy. Regularne spożywanie kofeiny w postaci kawy, herbaty lub napojów bezalkoholowych może spowodować ból uzależnieniem się organizmu od kofeiny. Naukowcy odkryli, że ból głowy może być głównym objawem odstawienia niedoboru kofeiny, który występuje u 50% osób regularnie, pijąc kawę.

Pij dużo wody. Często przyczyną bólów głowy jest odwodnienie. Aby temu zapobiec, utrzymuj odpowiednie nawodnienie. Należy jednak pamiętać, że nadmierne nawilżenie może prowadzić do hipotermii, stanu, w którym sód we krwi jest za niski. Może powodować to ból głowy, nudności a nawet wzdęcia – objawy, które można łatwo pomylić z objawami odwodnienia.

Bod Tong Zi Liao-     Umiejscownienie: Znajduję się na czubku głowy wzdłuż boków czoła na tzw. skroniach Efekty: Delikatne masowanie tego punktu łagodzi zmęczenie oczu oraz pomaga pozbyć się migreny. Masuj ten punkt powoli i delikatnie opuszkami palców, aż poczujesz ulgę.

BÓL GARDŁA

Ćwiczenie na wzmocnienie mięśni szyi. Najczęstszą przyczyną bólu są sztywne mięśnie ramion i szyi. Najbardziej pomocnym sposobem na radzenie sobie z tym jest ćwiczenie wzmacniające te mięśnie.

Dąż do prawidłowej postawy. Podczas siedzenia najważniejsze jest to, aby siedzieć prosto. Najlepszym rozwiązaniem będzie krzesło z oparciem. Jeżeli twoja praca polega na siedzeniu przy komputerze bądź laptopie, dostosuj jego wysokość tak, aby uniknąć zgiętej szyi podczas pracy.

Ćwicz jogę. Joga jest pomocna wzmocnieniu mięśni szyi i pleców, a także łagodzi napięcie.

Popracuj nad swoimi nawykami dotyczącymi snu. Spanie na plecach to jedna z najlepszych pozycji do podparcia pleców, ale dobrym rozwiązaniem jest też podłożenie zwiniętego ręcznika pod kolana. Unikaj spania na brzuchu i nie używaj więcej niż jednej poduszki. Preferuj użycie specjalnej poduszki ortopedycznej, dzięki której twoja głowa należycie się ułoży, a także da tobie wygodę.

BÓL PLECÓW 

Siedząc, dąż do prawidłowej pozycji swojego ciała. Podczas siedzenia zawsze trzymaj ciało prosto. Napięcie kręgosłupa zostanie zmniejszone i zapobiegnie bólowi pleców. Różne ćwiczenia, takie jak odwracanie kręgosłupa w pozycji leżącej i inne pozycje rozciągające, mają za zadanie utrzymać zdrowe plecy bez bólu.

Rozciągnij skrócone ścięgna na nogach. Ścięgna podkolanowe są często skracane, dlatego dobrze jest je rozciągnąć. Ucisk na dolną część pleców zostaje zwolniony, a ból ustępuje.

Ćwiczenie z kobrą. Ta pomocna pozycja pomaga rozciągnąć mięśnie ramion. Rozluźnia sztywność dolnej partii pleców, a także umacnia kręgosłup.

Pływanie. Wzmacnia mięśnie brzucha oraz pleców. Wyporność wody pomaga również rozluźnić stawy.

BÓL STÓP

Noś wygodne obuwie. Chodzenie, stanie jak i bieganie wywierają zwiększony nacisk na nasze stopy. Noszenie nieodpowiedniego i niewygodnego obuwia może tylko pogorszyć sytuację. Dlatego znajdź odpowiednie obuwie i unikaj bólu stóp. Najlepsza profilaktyka to odpowiednie obuwie.

Rozciągnij swoje palce. Usiądź na podłodze bądź krześle z prawą nogą skrzyżowaną na lewym udzie. Złóż palce lewej ręki na palcach prawej stopy, następnie zsuń palce na 10 sekund, po czym zaraz je rozsuń na kolejne 10 sekund.

Masaż łuku stopy. Stań nad piłką tenisową bądź podobną do niej rzeczą tak, aby znalazła się bezpośrednio pod łukiem stopy. Powoli obracaj piłkę wzdłuż całej stopy przez około 3 minuty. Następnie powtórz to ćwiczenie na drugiej nodze. Ważne jest to, abyś  wiedział, co cię boli i jak prawidłowo zachować zdrowie. Unikając złych nawyków, możesz znacznie lepiej poprawić jakość swojego życia.

ŻYCZYMY JAK NAJWIĘCEJ ZDROWIA!

error: Treść zabezpieczona !!