Dlaczego warto pić siemię lniane. Waga ruszy w dół, nawet gdy masz problem z hormonami

Siemię lniane jest jedną z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka. Ma ono niezwykły wpływ na ludzkie zdrowie.

Pozyskiwany z niego olej lniany posiada bardzo cenne właściwości. Siemię lniane jest bardzo ważne, aby znalazło się w naszej diecie. Zawarte kwasy tłuszczowe są wielonienasycone i to one są odpowiedzialne m.in. za odpowiednia budowę tkanki mózgowej.

Kolejnym walorem zdrowotnym jakie posiada siemię lniane jest jego wpływ na hormony.

Zawiera on w sobie witaminy z grupy B. Ponadto współuczestniczą one podczas procesu polegającym na przemianie białek, tłuszczów jak również węglowodanów. Zaspokajając zapotrzebowanie tej grupy witamin można poprawić sobie proces powstawania czerwonych i nowych krwinek jak również kostnego układu.

Zaleca się, aby spożywać siemię lniane nawet każdego dnia. Spożywając go regularnie można dostarczyć organizmowi ważny oraz cenny błonnik.

To jest niezwykle istotne dla układu pokarmowego. Siemię lniane warto stosować szczególnie wtedy, kiedy cierpi się przykładowo na problemy żołądkowe, zaparcia, wzdęcia czy nawet, kiedy refluks nie pozwala normalnie funkcjonować.

Siemię lniane ma szerokie zastosowanie, którego kolejnym przykładem jest stosowanie go w kosmetyce na różnych płaszczyznach.

Wiele szamponów opiera się na jego bazie. Ponadto inne preparaty pomagają zregenerować paznokcie. Dodatkowo, wiele kosmetologów poleca również korzystanie z maseczek składających się właśnie z siemienia lnianego. Dzięki nim można cieszyć się młodszym wyglądem skóry jak również jej miłą w dotyku gładkością.

Preparaty z siemienia lnianego można przygotować nawet samodzielnie w domu. Dzięki temu nie trzeba specjalnie szukać odpowiednich produktów w sklepach czy też w aptekach/drogeriach tylko przygotować je samemu w każdej wolnej chwili.

Znając wykonanie jednego przepisu, można wykonać podobne preparaty dla swojej skóry. Wszystko co powstaje na bazie siemienia lnianego można stosować nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie.

Napar z siemienia lnianego – przepis

error: Treść zabezpieczona !!