Stosowane przez nasze babcie, niedrogie i sprawdzone od lat. Lekarstwo skuteczne w leczeniu obrzęków, żylaków, wysypek oraz kaszlu.
Zapomniane tanie lekarstwo naszych babć
Niestety wiele dawnych domowych lekarstwo zostało wypartych przez nowe szybko dostępne w aptekach lekarstwa. Oto przepis stosowany przez nasze babcie i prababcie, który sprawdza się w wielu różnorodnych schorzeniach. Jest do lekarstwo często stosowane: przy żylakach, wysypkach, w obrzękach, a także doskonale sprawdza się jako domowy sposób na kaszel.
Babka lancetowa
Nasi przodkowie wytwarzanie leki z tego co oferowała im natura. Jedną z roślin, która od lat stosowana była lecznictwie jest babka lancetowata. Jest to wyjątkowa roślina o niesamowitym działaniu. Co więcej roślina ta po odpowiednim przygotowaniu jest w stanie zastąpić drogie preparaty dostępne w aptekach.
Efekty zdrowotne babki lancetowej:
- babka lancetowata leczy żylaki,
- babka to roślina, która wykazuje silne działanie antyseptyczne,
- roślina ta wykazuje działania detoksykacyjne,
- babka doskonale wspomaga cały układ odpornościowy,
- babka lancetowata łagodzi objawy astmy oraz objawy alergii,
- babka lancetowata zapewnia pomoc w odkrztuszaniu śluzu,
- babka wspomaga nasz organizm podczas przeziębienia bądź podczas grypy,
- babka stanowi doskonałą profilaktykę przed osteoporozą,
- babka ujędrnia tkankę kostną,
- babka lancetowata poprawia i usprawnia gojenie się ran oraz leczy choroby skóry,
- roślina ta regeneruje komórki,
- roślina tam eliminuje skurcze oraz bóle brzucha,
- babka lancetowata wspomaga trawienie,
- babka doskonale oczyszcza drogi moczowe,
- babka lancetowata wspomaga pracę wątroby oraz pracę nerek,
- babka lancetowata odprowadza nadmiar wody zebrany w organizmie,
- babka lancetowata to roślina, która posiada działanie moczopędne,
- roślina ta ma wyjątkowa zdolność, która usprawnia gojenie się nawet trudnych ran,
- babka lancetowata sprawdza się w postaci syropu podczas leczenia kaszlu.
Maść z babki lancetowatej:
Dzięki babce lancetowatej można przygotować maść której nie kupimy w sklepie ani w aptece.
Aby ją przygotować potrzebne są następujące składniki:
- wosk pszczeli: około 200-300 g,
- młode liście babki lancetowatej,
- 500 g smalcu.
Sposób przygotowania:
W pierwszej kolejności należy rozpuścić smalec na ogniu i dodać do niego drobno posiekane młode liście babki lancetowatej. Mieszankę należy pozostawić na 4 godziny w temperaturze 60 stopni. Aby sprawnie monitorować temperaturę można mieszankę umieścić w naczyniu żaroodpornym i zamknąć w piekarniku ustawionym na 60 stopni.
Następnie po upływie czasu należy odstawić mieszankę do następnego dnia w temperaturze pokojowej. Następnego dnia do mieszanki należy dodać wosk pszczeli i ponownie wszystko razem rozpuścić. Wówczas składniki połączą się i powstanie maść, którą można przełożyć do mniejszych pojemników bądź słoików.
Gotową maść należy przechowywać w chłodnym miejscu. Maść można stosować do nacierania stawów, pielęgnacji skóry, a także w przypadku bolących kości.
Syrop na kaszel z babki lancetowatej:
Aby przygotować domowy syrop należy oczyścić świeżo podarte liście babki lancetowatej, włożyć je do słoika i zasypać cukrem. Następnie należy docisnąć i porządnie zakręcić słoik. Dodatkowo słoik należy szczelnie zawinąć w worek bądź w torbę plastikową.
Tak przygotowana mieszankę należy pozostawić w ogrodzie na około 8 tygodni. Mieszanka w ogrodzie powinna być zakopana w zacienionym miejscu. Po upływie 8 tygodni należy wykopać mieszankę i przecedzić przez sito. Wówczas powstanie brązowo-czarny domowy syrop.
Syrop ten należy przechowywać w lodówce i używać w razie potrzeby. Dla osoby dorosłej odpowiednia porcja wynosi jedną łyżkę stołową stosowaną 3 razy dziennie, natomiast dla dziecka wystarczy jedna mała łyżeczka również stosowana trzy razy dziennie.
Syrop przygotowany w ten sposób w smaku jest podobny do dostępnych w aptekach specyfików. Co więcej przepis ten można nieco ulepszyć na przykład dodając do niego miętą. Syrop wykazuje szybkie działanie w leczeniu kaszlu oraz skutecznie wspomaga organizm w zapaleniu oskrzeli.
Herbata Albańska z babki lancetowatej:
Doskonała herbata na kaszel, choroby płuc oraz na siniaki. Aby przygotować herbatę należy przygotować dwie łyżeczki suszonych liści babki lancetowatej oraz półtorej litra wody. Liście należy zalać odpowiednią ilością wrzątku i pozostawić całość do zaparzenia na około 20 minut. Następnie należy obsadzić herbatę i pić około dwie filiżanki dziennie.